Festool Excentersliber ETS EC150/5EQ-PLUS
Hvidovre1 stk. på lager
Avedøre1 stk. på lager
Den ideelle mellemsliber i kompaktklassen
Som støbt i hånden. For mindre trættende slibning over hovedhøjde og en god fornemmelse for kanter og komfort i enhver situation. Den nye ETS EC 150. Med kun 116 mm højde, kulfri EC-TEC motor og ergonomisk husgeometri med perfekt afbalanceret tyngdepunkt. Og sundhedsvenlig med yderligere innovative detaljer som f.eks. automatisk udsugningsregistrering, integreret bagskivebremse og enestående Vibration Control System.
Produktfordele:
• Trinløs regulering af omdrejningstal ved belastning
• Lang levetid med EC-teknologi og hårdmetalbestykket skivebremse
• Kompakt design og en vægt på kun 1,2 kg giver optimal arbejdsergonomi
• Høj arbejdssikkerhed med vibrationsdetektering
• Meget flot overfladekvalitet takket være 5 mm slibebevægelse
• til grov- og mellemslibning
Tekniske Specifikationer:
Optagen effekt 400W
Omdrejningstal excentrisk 6000 - 10000 min
Slibebevægelse 5,00 mm
Udskiftelig bagskive Ø150,00 mm
Tilslutning til støvudsugning Ø27 mm
Kabellængde 4,00 m
Produktvægt uden tilbehør 1,60 kg
Transportvægt inkl. tilbehør 3,79 kg
Driftstype Kabel
Leveringsomfang:
Bagskive Ø150 mm MULTI-JETSTREAM 2
5 mm skruetrækker